Duyuru Detayı

DURUŞMA TAKİP SİSTEMİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZ;

Sessiz Adliyeler Projemiz kapsamında, Mobil Mübaşir – Duruşma Takip Sistemi, Baromuz tarafından devreye alınmıştır.  Sakarya Barosu Web sayfası ile entegre şekilde çalışan Sakarya Barosu mobil uygulaması üzerinden  tüm meslektaşlarımızın bu uygulamayı kolaylıkla kullanabilmesi için  gerekli altyapı oluşturulmuştur. 

Sistemin çalıştırılabilmesi için; öncelikle eski uygulamanın silinerek, Baromuzca yakın zamanda güncellenerek daha kullanışlı hale getirilen yeni Sakarya Barosu mobil uygulamasının,  Playstore ve Appstore üzerinden indirilmesi gerekmektedir.  Mobil uygulama içerisinde Avukat Duruşma Takip ve Mübaşir Duruşma Takip isimleri ile iki ayrı alan yer almaktadır.

Bu alanlar üzerinden oturum açıldıktan sonra, mübaşirler cep telefonları ile çok kısa sürede sırası gelen duruşmaları ilgili avukata SMS marifetiyle bildirebilmektedirler.  Bu bildirim ile eş zamanlı olarak baro odaları içerisindeki ekranlarda avukatın çağrıldığı mahkeme ve avukatın ismi ekrana yansıtılmaktadır. Ayrıca taraf sayısı fazla olan dosyaların avukatlarına kısa bir zamanda ve pratik bir şekilde çoklu duruşma çağrısı yapabilmektedir.

Duruşma çağrısı alan avukat yine kendi mobil uygulamasından oturum açtıktan sonra kendisine yapılan duruşma çağrılarını görmekte ve yine şayet başka bir mahkemenin duruşmasında ise BEKLET butonuyla ve aynı zamanda bekletme gerekçesi hususunda açıklama girerek çağrı yapan mübaşire aynı kanal üzerinden dönüş yapabilmektedir.

Bu sistemin devreye alınmasındaki amaç, adliyelerde görev yapan mübaşirlerin adliye koridorlarında yapmış oldukları sesli çağrının yerine, uygulama üzerinden kurulan iletişim ile daha etkin ve kolay bir yöntemin benimsenmesidir.   

Bu sistemin, hem adliyelerdeki mübaşirler tarafından, hem de meslektaşlarımız tarafından etkin kullanılması duruşmaların kaçırılmadan takibi için son derece önem arz etmektedir. Meslektaşlarımızın, güncel Sakarya Barosu mobil uygulaması üzerinden kendi cep telefonlarında bu sistemi etkin hale getirmesi, mübaşirlerin de, meslektaşlarımız tarafından bu sistemi kullanmaya teşvik edilmesi duruşmaların kolaylıkla takip edilmesine ve avukatların zaman tasarrufu sağlamasına  imkan sağlayacaktır.  

MESLEKTAŞLARIMIZA SAYGIYLA DUYURULUR.

SAKARYA BAROSU

Apple cihazlara indirmek için tıklayınız.

Android cihazlara indirmek için tıklayınız.