Haber Detayı

Birlikte aşamayacağımız sorun yok

Sakarya Barosu Staj Eğitim Merkezi’nin düzenlediği kahvaltıda stajyer avukatlarla bir araya gelen Başkan Burak, “Mesleğimizi icra ederken karşılaştığımız sorunlar olacak. Bu sorunlarla baş edebilmek için birbirimizle sürekli dayanışma ve birlik halinde olmalıyız ki birbirimizden güç ve destek alabilelim. Sakarya Barosu olarak sizlerin hep yanındayız. İnşallah birlikte aşamayacağımız bir sorun olmayacak” dedi.

Sakarya Barosu Staj Eğitim Merkezi, yaklaşık 4 ay süren staj eğitim derslerinin 1 hafta sonra bitecek olması nedeniyle, alanında uzman eğitmen avukatlar ve stajyer avukatlara yönelik kahvaltı düzenledi.

Adapazarı’nda bir restoranda gerçekleşen kahvaltıya: Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Başkan Yardımcısı Av. Osman Ayar, Genel Sekreter Av. Ümit Fırtın, Yönetim Kurulu üyeleri; Av. Esra Öztürk ve Av. Özer Kaya, Staj Eğitim Merkezi Başkanı Av. Musa Adıyaman, CMK ve Adli Yardım Koordinatörü Av. Alim Mert, eğitim programında görev alan avukatlar ve stajyer avukatlar katıldı.

Mesleğe başarılı bir şekilde hazırlanmanızı hedefledik

Staj eğitim döneminin önemine değinen Başkan Burak, “Staj eğitim dönemi, meslek hayatınıza atılmadan önce tüm eksiklerinizi tamamlayarak, hazır ve başarılı bir şekilde mesleğe başlamanız açısından oldukça önem arz etmektedir. Bizlerde bu önemin üstünde durarak, 4 ay süren staj derslerinize ek olarak seminerler ve paneller düzenledik. Mesleğe başarılı bir şekilde hazırlanmanızı hedefledik” şeklinde konuştu.

Dayanışma halinde olmalıyız

Mesleki dayanışmanın önemine vurgu yapan Başkan Burak, “Mesleğimizi icra ederken karşılaştığımız sorunlar olacak. Bu sorunlarla baş edebilmek için birbirimizle sürekli dayanışma ve birlik halinde olmalıyız ki birbirimizden güç ve destek alabilelim. Sakarya Barosu olarak sizlerin hep yanındayız. İnşallah birlikte aşamayacağımız bir sorun olmayacak. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun” dedi.

Stajyer avukatlar ise kendilerine verilen destekten ötürü Başkan Burak’a teşekkür ettiler.