Haber Detayı

Avukatlar Hukuk Balosu’nda buluştu

Avukatlar Günü nedeniyle her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hukuk Balosu’nda Başkan Burak, “Yargının bağımsız olmasındaki en önemli unsurlardan bir tanesi savunma hakkıdır. Savunma hakkının uygulayıcısı olan biz avukatlar hukuk sisteminin ayrılmaz bütünüyüzdür çünkü avukatlar adaletin teminatıdır” dedi.

Sakarya Barosu avukatları, Avukatlar Günü nedeniyle her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hukuk Balosu’nda bir araya geldi.

Sakarya Barosu’nun her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘Hukuk Balosu’ avukatların yoğun katılımıyla Sakarya’da bir otelde gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen Baloya; Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, 1. Ceza Dairesi Başkanı Hakan İskenderoğlu ve eşi, önceki dönem Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Akyüz ve eşi, MHP İl Başkanı Av. Ahmet Ziya Akar ve çok sayıda avukat katıldı.

En saygın mesleklerden biri

Baloda konuşan Başkan Burak, avukatlık mesleğinin yeryüzündeki en saygın mesleklerden biri olduğunu kaydetti. Başkan Burak, “Yargının bağımsız olmasındaki en önemli unsurlardan bir tanesi savunma hakkıdır. Savunma hakkının uygulayıcısı olan biz avukatlar hukuk sisteminin ayrılmaz bütünüyüzdür çünkü avukatlar adaletin teminatıdır. Lafta kalmaktan çok, uygulamada koşulsuz geçerli olması gereken “Bağımsız Yargı” ancak savunmanın hak ettiği yere ulaşması ile mümkün olacaktır” dedi.

Baloda avukatlar, canlı müzik ve Sakarya Barosu avukatlarının folklor gösterisi ile eğlenceli anlar yaşadı.

Ayrıca Sakarya Barosu Kültür Sanat Kurulu tarafından hazırlanan ve her yıl sadece Geleneksel Hukuk Balosu için özel olarak yayımlanan “Dirhem” mizah dergisi de davetlilere dağıtıldı.