Haber Detayı

BAŞKAN KAZAN'DAN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI

"MAHKEME KAPISINDA COŞKUYLA KUTLUYORUZ(!)"

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer KAZAN basında sansürün kaldırıldığı günün 109. Yıldönümünde Cumhuriyet Gazetesinin tutuklu yazar ve muhabirlerinin duruşmasına katılmak üzere Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun ve Türkiye'nin birçok ilinden gelen Avukat ve Baro Başkanları ile birlikte İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesindeydi.

24 Temmuz Basın Bayramı munasebetiyle bir mesaj paylaşan Başkan KAZAN "tutuklu Cumhuriyet Gazetesi yazarları ve muhabirleri için mahkeme kapısındayız, bayram ve kutlama çok uzakta" dedi. Başkan Kazan'ın paylaştığı mesaj şöyle;

 

"COŞKUYLA KUTLUYORUZ"

"İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi duruşma kapısındayız. Tutuklu Cumhuriyet Gazetesi yazar ve muhabirleri ile birlikte coşkuyla(!) kutluyoruz(!)

 

"HATIRLATIYOR VE TEKRAR EDİYORUZ"

" 'Geçmiş yıllarda ifade özgürlüğüne uygulanan tehdit ve baskıların ceremesini yaşamış biri olarak, ifade etmek isterim ki, hiçbir basın mensubunun mesleki faaliyetleri dolayısıyla baskı görmesine, bu baskılar yoluyla basın özgürlüğünün tehdit edilmesine müsaade etmeyiz'. 24 Temmuz 2011 tarihinde dönemin başbakanı Erdoğan’ın basında sansürün kaldırılış gününün 103. yılı dolayısıyla yayınladığı bu mesajı bugün Cumhuriyet gazetesinin yazarları ve muhabirleri için hatırlatıyor ve tekrar ediyoruz; "baskılar yoluyla basın özgürlüğünün tehdit edilmesine müsaade etmeyiz. Bayram ve kutlama çok uzaklarda...!"