Haber Detayı

BAROMUZDA RUHSAT TÖRENİ

Sakarya Barosu Stajyer Avukatlarından İbrahim ADIYAMAN, Adem KOBYAOĞLU ve Ömer EROL ruhsatnamelerini alarak avukatlık mesleğine başladılar.

Baro konferans salonunda gerçekleştirilen ruhsat törenine Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Avukatlar ve yakınları katıldı.

Törende yaptığı konuşmasında Başkan Kazan öncelikle Avukat ailelerini tebrik ederek genç hukukçulara yol gösterici tavsiyelerde bulundu. Avukatlık besleğine başlayarak hayatlarında yepyeni bir sayfa açacak olan genç meslektaşlarına seslenen Başkan Kazan:

“ESNAF VE TÜCCAR DEĞİLİZ”

“Avukatlık para kazanılmak için yapılan bir meslek değildir. Bizler esnaf veya tüccar değiliz. Her şeyden önce hukukun üstünlüğünü benimsemiş, adalet kavramını hayatın merkezine almış bir mesleğin mensuplarıyız.  Savunduğu bu değerler ile ülkemizin huzurunu, barışını amaç edinmiş ve bu uğurda verdiği mücadele ile Cumhuriyetimizin teminatı olmuş kişileriz. İşte bu yüzdendir ki cübbemizi çıkardığımız zamanlarda dahi savunmaya devam ettiğimiz değerler ile her şartta hayatımızın her alanında avukatız biz. “ şeklinde konuştu.

“İYİ İNSANLAR ADALET VE DEMOKRASİ İSTER”

“Avukat insanlarımızın en çok güvendiği kişiler olmalıdır, her şeyden önce doğaya yaşama ve insanlara karşı duyarlı iyi bir insan olmalıdır. Çünkü iyi insanlar adaletin tecelli etmesini ister. Hukukun herkese karşı eşit ve adil olmasını ister. İyi insanlar barış içerisinde yaşamak ister, iyi insanlar demokrasi ister, farklı düşüncelere saygı ister.“ cümleleri ile konuşmasına devam eden Başkan Kazan:  “İşte biz böyle bir mesleğin mensuplarıyız. Bu değerlerle birlikte mesleğimizi yaşatacak olan genç meslektaşlarıma olan inancımla aramıza hoş geldiniz diyorum.” dilekleri ile genç meslektaşlarına başarı temennilerinde bulundu.