Haber Detayı

SAKARYA BAROSUNUN VEFA HİZMETİ DEVAM EDİYOR

Sakarya Barosu 1,5 yıl önce başlatmış olduğu proje kapsamında, şehit yakınlarına ve gazilerimize ücretsiz hukuki destek sağlamaya devam ediyor.

 İlimiz genelinde şehitlerimizin anne, baba, eş ve çocukları ile gazilerimize Sakarya Barosu tarafından 1,5 yıl önce başlatılan “ücretsiz hukuki yardım”  projesi kapsamında bu güne değin 24 şehit yakını ve gazimizin faydalandığı ifade edildi.

GÖNÜLLÜ AVUKATLAR

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan tarafından yapılan açıklamada şehit yakınları ve gazilerimize sunulan hizmet doğrultusunda, 33 adet hukuki yardım ve danışma gerçekleştirildiği ve bunlardan 9 unda çeşitli konularda dava açılmak üzere gönüllü avukatlar ile görevlendirilme yapıldığı ifade edildi.

DEVAM EDECEK

Anayasa, kanuni düzenlemeler ve ‘pozitif ayrımcılık’ ilkesi gereğince yapılan hizmetin önemine değinen Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan: ‘’Şehit ve gazilerimize yönelik söz konusu amacın gerçekleştirilmesine yönelik yapılan çalışmalara destek veren tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum’’ diyerek şehit yakınları ve gazilerimize sunulan ücretsiz hukuki desteğin devam edeceğini belirtti.