Haber Detayı

ÇOCUK İSTİSMARINA DUR DEMEK İÇİN 4 MART PAZAR GÜNÜ SAAT 12.00’DA YENİCAMİ ÖNÜNDE BULUŞUYORUZ

Sakarya Barosu çocuk istismarına dur demek için STK’ların, halkın ve avukatların katılımıyla 4 Mart Pazar günü saat 12:00’da gerçekleştireceği eylem ile Yenicami önünde buluşarak Demokrasi Meydanı’na yürüyecek.

YENİCAMİİ’DEN DEMOKRASİ MEYDANI’NA YÜRÜYECEKLER

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi, yapılması planlanan bir dizi eylem planı ile çocuk istismarının önüne geçebilmek ve adli yargılamanın sağlanmasına katkıda bulunmak için harekete geçti. Geçtiğimiz hafta gönüllü vatandaşlar, doktorlar, psikologlar, öğretmenler, kamu çalışanları ve STK’ların katılımı ile çocuk istismarını önlemek için bir toplantı yapılmıştı. Baro Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda bir dizi eylem planı uygulanmasına dair karar alındı. İşte o kararlar doğrultusunda Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi öncülüğünde Yenicamii’den Demokrasi Meydanı’na kadar bir yürüyüş yapılacak ve meydanda imza kampanyası başlatılacak.

VATANDAŞLARIMIZIN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından yapılan duyuruda: “3 Mart Pazar günü saat 12:00’da Yenicamii önünde buluşarak Demokrasi Meydanı’na kadar yürüyeceğiz. Ardından başlatacağımız imza kampanyası ile çocuk istismarının önüne geçebilmek için, sesimizi duyurma mücadelemize meslektaşlarımızın ve vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

yangına dayanıklı ahşap kapı