Haber Detayı

BAROMUZDAN TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ

Sakarya Barosu Türk Halk Müziği Topluluğu Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonunda verdiği konser ile davetlilerine unutulmaz bir gece yaşattı.

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun’un da eşleri ile katıldığı konsere ilgi yoğun oldu.

 Solo ve koro olarak, ülkemizin dört bir yanından derlenen türküleri seslendiren Sakarya Barosu Türk Halk Müziği Topluluğu davetlilerden tam not aldı.

Konserde Aşık Veysel’e ait “Uzun İnce Bir Yoldayım” türküsünü seslendiren Baro Başkanı Av. Zafer Kazan gecenin sonunda yaptığı konuşmada türküler ile hukuk arasındaki benzerliğe dikkat çekerek;

“HUKUK OLMAZSA TÜRKÜMÜZ DE OLMAZ”

 “Bu gece burada Anadolu’yu Anadolu yapan Türküler seslendirdik. Yani aşkı, sevgiyi acıyı sevinci ile bizi biz yapan Türküler. Türkülerin sözlerini değiştiremezsiniz. Onlar tıpkı hukukun ilkeleri gibidir. Hukukun ilkeleri değişmez, barış hukuk ve demokrasi bu ilkeler üzerinde inşa edilir. Türkülerle hukuk arasında her zaman böyle bir benzerlik kurmuşumdur. Türküler barış içinde yaşayan insanların ortak yaşamından süzülüp bu güne ulaşmıştır. Yani demem o ki hukuk olmazsa türkümüz de olmaz. Bu yüzden Türküleri hukukçuların seslendirmesini ayrıca anlamlı buluyorum. Emeği geçen tüm meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bizleri bu güzel konsere hazırlayan Yücel Hocamıza, koronun oluşmasında ve çalışmalarında büyük özveri ile bu birlikteliği sağlayan, her yıl olduğu gibi bu gecenin de mimarlarından olan dostum, meslektaşım Av. Yeliz Aydın’a ve koro üyesi dostlarıma meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” dedi.

VALİ  BALKANLIOĞLU  VE  BAŞSAVCI  DURSUN’DAN  BAROYA TEBRİK

Konuşmasının ardından Başkan Kazan, Şef Yücel Kaçar ve Av. Yeliz Aydın’a teşekkür için çiçeklerini takdim etmek üzere Vali İrfan Balkanlıoğlu ve Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun’u sahneye davet etti.

Vali İrfan Balkanlıoğlu “Emeklerinden, zamanlarından, mesailerinden tasarruf ederek aylardır bu geceye hazırlanan ve profesyonelce sundukları bu gece için kendilerini tebrik ediyorum.” diyerek Başkan Kazan ile birlikte Av. Yeliz Aydın’a çiçeğini takdim etti.

 “Çok ciddi anlamda emek harcanan, değme profesyonel korolara taş çıkartacak nitelikte bir hazırlığa imza atan koro üyelerini, saz ekibini ve orkestra şefimizi tebrik ediyorum. Bizlere çok güzel bir gece yaşattılar.” şeklinde konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun da, Baro Başkanı Av. Zafer Kazan ile birlikte Şef Yücel Kaçar’a çiçeğini takdim etti..

yangına dayanıklı ahşap kapı