Yeniden Kayıt Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

LÜTFEN OKUYUNUZ!
İstenen belgelere ek olarak kaydınızın silinmiş olduğu dönemde avukatlık ile birleşmeyen herhangi bir resmi görevde bulunulmuş ise çalıştığınız kurumdan, Baro tarafından yazışma yapılarak görev yaptığınız süre içindeki sicil özetiniz istenmekte olup, ayrıca Ohal nedeniyle Sakarya, Ankara, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılıkları ve görevde bulunduğunuz ilin Cumhuriyet Başsavcılığı ile de yazışma yapılarak, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) mensupluğu iddiası ile ceza soruşturması yapılıp yapılmadığının ve Ohal KHK’ları kapsamında görevinize son verilip verilmediğinin bildirilmesi istenilmektedir. Başvurunuz ilgili belge cevapları Baromuza ulaştıktan sonra Baro yönetimi için gündeme alınacak olup, sonrasında onay için TBB ve Adalet Bakanlığına gönderilecektir.
EKSİK BELGELERLE YAPILAN BAŞVURULAR KABUL EDİLMEMEKTEDİR!

09.01.2024'DEN İTİBAREN İSTENEN BELGELER

AÇIKLAMA

Lütfen evraklarınızı sıralamaya uygun olarak teslim ediniz.

İstem Dilekçesi

1 adet istenmektedir. (1a- BAROMUZ ÜYESİ İÇİN EKTE VERİLMİŞTİR  /  1b- KURUMDAN VE FARKLI BARODAN GELENLER İÇİN EKTE VERİLMİŞTİR.)

T.C KİMLİK KARTI
(NÜFUS CÜZDANI) FOTOKOPİSİ

2 adet istenmektedir 

İkametgah belgesi

1 adet istenmektedir. Yerleşim yeri belgesi e-devletten alınabilir.
 Sadece Sakarya ikametgahı kabul edilmektedir

Sabıka Kaydı-Adli Sicil

1 adet arşiv kayıtlı istenmektedir. Lütfen aldığınız belgede nüfus bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz. E-devletten alınan sabıka kaydı kabul EDİLMEKTEDİR. Adliye ya da Kaymakamlıklardan da alınabilir.
Staj süresinde veya öncesinde evlilik-boşanma, isim-soyisim, doğum tarihi, anne-baba adı gibi vs. nedenlerle nüfus bilgilerinde değişiklik olanlar için; güncel bilgilerinizle alınan sabıka kaydınıza ek olarak, değişiklik öncesi nüfus bilgilerinize göre de olacak şekilde adliyeden alınabilen arşiv kayıtlı sabıka kaydı istenmektedir.

Sağlık raporu

1 adet istenmektedir.

Avukatlık yapmaya engel Bedenen ve Ruhen(akılca) malul olmadığına dair resmi tabipliklerin herhangi birinden alınacak doktor raporu. 

Beyan Dilekçesi

1 adet istenmektedir. (EKTE VERİLMİŞTİR)

Takdim Belgesi

2 adet istenmektedir.  

Baromuza aktif olarak kayıtlı olan 2 farklı avukat (Kıdem Şartı Aranmaz) tarafından imzalatılması gerekmektedir.(Buradan İndirebilirsiniz)

Avukat Raporu

Avukatlık Kanununun 19. Maddesine göre düzenlenen rapor. EN AZ 5 YILLIK KIDEME SAHİP LEVHAMIZA KAYITLI AVUKAT TARAFINDAN  İMZALATILMASI GEREKMEKTEDİR. (EKTE VERİLMİŞTİR)

SGK Hizmet Dökümü

1 adet istenmektedir. Ssk-4a, Bağ-Kur-4b ve Emekli Sandığı-4c- kurumlarına ait başvuru yaptığınız tarih itibariyle tescil kaydı tespiti bölümünden alınacak olan, aktif olarak kaydınızın olup olmadığını gösterir belge. Herhangi bir sgk müdürlüğünden veya  https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kurumu  linkinden alınabilir.
​Kurumların herhangi birinde geçmişe ait kaydınız varsa hizmet dökümü alınması gerekmektedir.  Sorgulamada çıkan bilginin karekodlu olması önem arz etmektedir. Askerlik, askeri okul, polis okulu terk durumları vs. nedenlerle Emekli  sandığı-4c de iştirakçi olarak  kaydınızın  çıktığı  durum  da  belge  veya dilekçeniz gerekmektedir.

Biyometrik Fotoğraf

4,5x6 ebatında 2 adet

Cübbeli, kravatlı, arka fon beyaz olarak, ön cepheden  ve dişlerinizin görünmeyeceği şekilde çektirilmesi gerekmektedir.

TBB Resmi Kimlik (Barokart) Bedeli

200.00 TL

BANKA HESAP BİLGİLERİ

HESAP ADI : SAKARYA BAROSU BAŞKANLIĞI
(TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. ADAPAZARI ŞUBESİ)
IBAN : TR20 0003 2000 0000 0106 1381 25

Memur ise Sicil Özeti

Memuriyet Sicil özetine dair disiplin yönünden soruşturma ve kovuşturma gerektirir bir fiil bulunup bulunmadığını gösterir belge gerekmektedir.

Giriş Keseneği

6.086,96 TL

NOTLAR

1- ÖNCEKİ BARO KAYDINIZ BAROMUZ LEVHASINDA İSE BU TUTAR TAHSİL EDİLMEZ.

2- MESLEKİ KIDEMI 5 YILDAN AZ OLAN AVUKATLAR İLE KURUM AVUKATLARINDAN BU TUTARIN YARI ORANI TAHSİL EDİLİR (3.043,48 TL)

BANKA HESAP BİLGİLERİ

HESAP ADI : SAKARYA BAROSU BAŞKANLIĞI
(TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. ADAPAZARI ŞUBESİ)
IBAN : TR20 0003 2000 0000 0106 1381 25

TEB Banka Hesabı

TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş - ADAPAZARI ŞUBESİ 

Şube Yetkili : Damla Şen (0532 600 46 02)

Adres : Tığcılar Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No:27 Adapazarı /Sakarya

TBB Resmi Kimlik Başvuru Formu

1 adet istenmektedir. EKTE VERİLMİŞTİR       

Başvuru Formu Baro Muhasebe servisine teslim edilecektir. 

Not : Avukat Kimlik Kartı başvurunuzu Yeniden kayıt kararınız alındıktan sonra +90 312 292 59 00 TBB Çağrı Merkezini Arayarak Yapabilirsiniz